Дошкільнята
Вхід
Історія

Історія виникнення та розвитку Мовного центру "Бояр". Інтерв'ю з засновником мовного центру Бояр - Ніколаєвич Олесею

Олеся Орестівно, скажіть,будь ласка, яка ж історія створення «БОЯРу»,це була ваша мрія із дитинства?
О.О. Так, все почалось поступово, з дитинства з навчання звірят і ляльок, молодшої сестри, всіх дітей з двору з намальованими крейдою на асфальті зошитами. Ще в 10му класі я почала займатись репетиторством і брала за свої уроки аж 1 долар. Потім я виграла стипендію на навчання в США, де була захоплена їхньою системою навчання у школах, де учні могли не лише нерухомо сидіти за партами, а й на килимі і в колі і завжди бути залученими в цікаві проекти, вистави, клуби. Тому, повернувшись додому я ще з більшим захопленням взялась за навчання дітей. Учнів ставало все більше, я не встигала бігати до всіх додому і виникла потреба офісу.

-«Бояр» існує уже близько 9 років. Де ж знаходився «перший офіс» лінгвістичного центру? О.О. «Першим офісом» можна назвати підвальне приміщення моєї школи. Звичайно, це не був великий офіс, проте тут вже знаходилась оргтехніка, проводилися заняття. Саме тоді я познайомилась з моїм майбутнім чоловіком і він запустив для мене сайт, якщо до того всі учні були по рекомендації знайомих, то тепер почали приїжджати абсолютно незнайомі люди з усього Львова, і їм було не зручно шукати те підвальне приміщення в школі. Наступним місце знаходженням «Бояру» була малесенька кімнатка в басейні «Дельфін», що вже було презентабельніше і легше знайти. Тоді я вже була старостою, студенткою і дуже переживала коли через засідання кафедри, залік чи хворобу була змушена скасовувати заняття, бо знала, якою важливою є систематичність у вивченні іноземної мови і через оголошення в газеті знайшла собі вчительку на заміну. Але сам лінгвістичний центр для мене як дитина, яка постійно розвивається, яку я виховую. І ось, ця «дитина» почала рости, збільшилася кількість клієнтів. Це стало причиною оренди це одного класу в Дельфіні, а згодом і більшого приміщення.

- Саме тоді ви переїхали на Сихівську 8 ?
О.О. Так, ми там пробули рік. Зараз наша постійна адреса — вул. Сихівська 22.

Як же студентка сама справлялась з таким великим офісом і кількістю клієнтів?
О, я вже була не сама, в мене вже була сформована команда вчителів моя сестра і друзі, а найголовніше, мій чоловік який взяв не себе всі юридичні і технічні питання, і навчив, як важливо йти в ногу з часом, саме завдяки йому наші класи завжди були і є обладнані комп'ютерами, проекторами а тепер ще й інтерактивною дошкою.

Скажіть, будь ласка, ваша робота постійно пов'язана з людьми. А до людей потрібно мати підхід. Яким чином ви підбираєте персонал?
-О.Н. Насправді, це дуже складний процес. Цього року із 300 резюме на посаду викладача було відібрано лише двоє.

Невже зараз так складно знайти кваліфікованого педагога?
О.Н. Насправді дуже багато розумних людей приходило на співбесіду. Але крім ґрунтовних знань англійської мови, існує ще немало критеріїв. Насамперед, я ціную ініціативу. Коли я бачу, що людина не боїться проявляти себе, що готова пропонувати нові ідеї та має активну життєву позицію, така людина вносить певну свою родзинку в колектив. Не менш важливим фактором є креатив, проявлення оригінальності та фантазії на уроці. Адже саме при такому процесі як навчання, дитину чи навіть дорослу людину потрібно вміти зацікавити.

У вас дуже молода команда. Задоволені її роботою?
О.Н. Звичайно, як директор, коли я бачу «недопрацьовки», я стараюсь висловити свої певні зауваження. Ідеалів не існує. На даний момент, я задоволена персоналом. У нас дійсно дружня хороша команда. Неодноразово ми влаштовуємо «вилазки на природу», навіть наради у нас проводяться у неформальному режимі.

Ходять чутки, що Ви проміняли БОЯР на університет?
БОЯР я ніколи нінащо не проміняю, мій батько завжди хотів щоб я викладала в університеті, тому, коли мені запропонували місце на кафедрі я не посміла відмовитись, але три роки потому і сама зрозуміа наскільки це важливо для мого наукового і професійного розвитку.В БОЯРі я продовжую викладати, щоправда, лише спецкурси по підготовці до TOEFL і ЗНО.

- Що ви вважаєте домінантою «Бояру»? Що відрізняє його від інших лінгвістичних курсів? О.Н. Ми любимо те, чим займаємось. «Бояр» - це не сіра школа, де панує лише гасло : «Вчитися, вчитися, вчитися..» Звичайно, нам важливі успіхи наших учнів. Проте ми організовуємо чимало свят : Хеллоуін, Найрозумніший, День Св. Валентина,багато різних акцій та клубів.

Що ви вважаєте великим досягненням вашого лінгвістичного центру?
О.Н. Влітку ми організували два заїзди англомовних таборів в Карпатах. Один- в Татарові,а один – в Микуличині. Звичайно, це не було легко. Проте останній табір можна назвати всеукраїнським, адже були присутні діти із 13 міст України. Поки що чуємо лише позитивні відгуки.

-Які ваші плани на подальші роки?
О.Н. Розвиватися. Ніхто не планує стояти на місці. Ми прагнемо удосконалення та розвитку. Ну і , звичайно, – тримати марку.

BoyarSchool (093)0299140
Львів, вул. Кавалерідзе, 23